25 godina Češke u NATO - zajedno za slobodu i bezbjednost

Na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore, u organizaciji Fakulteta i Ambasade Republike Češke u Crnoj Gori je u srijedu 13. marta 2024, održana panel diskusija "25 godina Češke u NATO - zajedno za slobodu i bezbjednost", povodom 25. godišnjice članstva Republike Češke u NATO i 75 godina postojanja NATO saveza.

Na panel diskusiji su učestvovali: Prof. dr Aneta Spaić, dekanka Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore Nj. E. Janina Hrebičkova, ambasadorka Republike Češke u Crnoj Gori Gospodin Dragan Krapović, ministar odbrane Crne Gore prof. dr Nebojša Vučinić, predstavnik Udruženja pravnika Crne Gore i raniji sudija Evropskog suda za ljudska prava.

Događaju su prisustvovali njihove ekselencije ambasadori Sjedinjenih Američkih Država, Francuske Republike, Republike Italije, Republike Turske, Republike Mađarske i Republike Albanije, kao i brojni predstavnici diplomatskog kora, međunarodnih organizacija i institucija, zainteresirana javnost i studenti.