ODRŽANA VII MEĐUNARODNA STUDENTSKA KONFERENCIJA NA PRAVNOM FAKULTETU UNIVERZITETA CRNE GORE

Na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore  dana 23.04.2024. godine održana je sedma međunarodna studentska konferencija Bezbjednost i sigurnost u lokalnoj zajednici-kriminološke i pravne perspektive sa akcentom na bezbjednost u turizmu.  U svečanom dijelu konferencije studentima su se obratili prof. dr Aneta Spaić, dekanka Pravnog fakulteta UCG, Vladimir Martinović. ministar turizma, ekologije, prostornog planiranja i razvoja sjevera u Vladi CG, Lazar Šćepanović, pomoćnik direktora Uprave policije MUPCG, prof. dr Gorazd Meško, Fakultet bezbjednosti u Mariboru, prof. dr Velimir Rakočević, Pravni fakultet UCG, prof. dr Aleksandar Ivanović, Uprava policije CG i studentski predstavnik Marko Vukčević. Studenti sa Pravnog fakulteta UCG, studenti Fakulteta bezbjednosti u Mariboru i studenti iz drugih država članica EU izložili su 26 radova na temu „Bezbjednost i turizam“. Zaključeno je da je bezbjednost bazična pretpostavka razvoja turizma i da treba djelovati preventivno imajući u vidu  da veći nivo bezbjednosti turista, turističkih objekata i turističkih destinacija pojačava konkurentnost turističke privrede.