Okrugli sto: Novi Zakon o zaštiti konkurencije - Osnova za dinamičnije, sigurnije i konkurentnije tržište

Pozivamo vas na okrugli sto pod naslovom "Novi Zakon o zaštiti konkurencije: Osnova za dinamičnije, sigurnije i konkurentnije tržište." Okrugli sto organizuju Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore i Agencija za zaštitu konkurencije Crne Gore.

Okrugli sto će se održati 30. aprila s početkom u 13h u sali III Pravnog fakulteta. Na ovom događaju učestvovaće predstavnici Agencije za zaštitu konkurencije, predstavnici privredne zajednice i advokati specijalizovani za pravo konkurencije.

Na okruglom stolu će se predstaviti detalji vezani za izradu novog Zakona o zaštiti konkurencije, čija se finalizacija očekuje tokom tekuće godine, kao i njegov očekivani uticaj na crnogorsku ekonomiju i tržište, te značaj ovog zakona u kontekstu pregovora o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji u okviru pregovaračkog poglavlja 8 - Konkurencija.

Okrugli sto je otvoren za javnost, a agenda događaja se nalazi u prilogu.