15.01.2018

Partnerski odnos Pomorskog fakulteta Kotor sa Službom zaštite i spašavanja Kotor

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Pomorskim fakultetom Kotor, je započeo saradnju sa Službom zaštite i spašavanja Kotor započela sa izuzetno vrijednu koja je dovela do partnerskog odnosa kada je u pitanju buduća protivpožarna obuka studenata ovog fakulteta.

Riječ je o izradi vježbališta koje se nalazi na krovu garaže ove Službe gdje je postavljen kontejner koji će biti pretvoren u uređaj, simulator na kome će se obučavati pripadnici Službe zaštite i studenti, nautičari i brodomašinci koji moraju proći ovu firefighting obuku, kako bi stekli potrebna zvanja.

Nakon početnih koraka, kreće se u izradu simulatora koji će koristiti i kao simulator plamenih udara i kao simulator zadimljenih prostorija kakvi se mogu naći na brodovima, objašnjava za Skala radio Maksim Mandić, komandir ove Službe.
Pomorski fakultet Kotor i Služba zaštite i spašavanja Kotor su potpisali ugovor oko nastavnih baza i praktične nastave, protivpožarne zaštite u radionici kotorske vatrogasnice.

15.05.2018 Pomorski fakultet Kotor

Predavanje na temu 'Prava i zaštita pomoraca'

16.05.2018 Pomorski fakultet Kotor

Promocija Pomorskog fakulteta Kotor u Školi za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju Beograd