27.12.2017

Studijski program za pedagogiju i Filozofski fakultet u Nikšiću predstavljeni u Kini

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

U Pekingu (Beijing) i Provinciji Hebei (Hebei Province),  u organizaciji „Beijing Foreign Studies University“, „Communication University of China“ i „Baoding Education Bureau of Hebei Province“, održana je XVI Konferencija međunarodnog foruma obrazovanja (The 16th International Education Forum) „Nacionalnog Instituta za strane jezike“ (National Foreign Languages ​​Institute). Cilj skupa je bilo udruživanje i razvijanje obrazovanja raznih zemalja, uključujući Kinu i Crnu Goru. Tim povodom, glavni govornik je bio profesor Univerziteta u Pekingu Zhang Ijan Zhong koji je, između ostalog, predstavio pozitivna iskustva studenata iz Kine koji su u Crnoj Gori i izrazio veliko zadovoljstvo povodom saradnje dvije države. Tom prilikom je predstavljen i Filozofski fakultet u Nikšiću, Univerziteta Crne Gore, putem video snimka studenata prve godine Studijskog programa za pedagogiju, među kojima je i Xu Jung Yan, kineska državljanka. Konferencija je emitovana uživo na međunarodnom kanalu obrazovanja na Peking Satelite TV.

28.05.2018 Filozofski fakultet

Etnografski institut SANU donirao svoja izdanja Centru za sociokulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta

23.05.2018 Filozofski fakultet

Učešće u COST akciji Studijskog programa za sociologiju