Potpisan Sporazum o saradnji Filozofskog fakulteta i Geografskog instituta „Jovan Cvijić“ Srpske akademije nauka i umetnosti

Dekanka Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Tatjana Novović i direktor Geografskog instituta „Jovan Cvijić“ Srpske akademije nauka i umetnosti dr Milan Radovanović potpisali su Sporazum o naučnoj saradnji ove dvije institucije.

Cilj Sporazuma je razvoj naučno-tehničkih veza, organizacije zajedničkih istraživačkih programa u oblasti terenskih i kabinetskih istraživanja, razvoj novih metoda istraživanja, naučnih stažiranja istraživača i stručnog osoblja, kao i razmjena predavačkih iskustava između Filozofskog fakulteta i Geografskog instituta. Sporazum predviđa da partnerske institucije razvijaju saradnju iz svih oblasti geografije, geodezije i drugih geonauka, posebno iz: fizičke geografije, društvene geografije, regionalne geografije, prostornog planiranja, kartografije i geoinformatike, fotogrametrije i topografije. Između ostalog, saradnja obuhvata organizaciju i zajedničko učešće u realizaciji istraživačkih, razvojnih i stručnih projekata za druge organizacije iz zemlje ili inostranstva, te razmjenu istraživača i stručnog osoblja sa ciljem daljeg obučavanja i specijalizacije, uključujući master studente i doktorande.