Naučna saradnja između Crne Gore i Republike Slovenije

Na Konkursu za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Republike Slovenije pozitivno je ocijenjen projekat: Interkulturalna i etnička pitanja u obrazovnim ustanovama i svakodnevnoj praksi mladih: Slovenija i Crna Gora: Filozofski fakultet UCG (rukovodilac: prof. dr Vladimir Bakrač) i Znanstveno-raziskovalno središče Koper, Inštitut za družboslovne študije (rukovodilac: doc. dr Blaž Lenarčič). U skladu sa tim, profesori Studijskog programa za sociologiju, prof. dr Vladimir Bakrač i doc. dr Nataša Krivokapić posjetili su Inštitut za družboslovne študije u Kopru, Slovenija. U okviru posjete uspostavljena je bilateralna saradnja između  pomenutih institucija i održan simpozijum: Migration and Religion in Conteporary Society. Dogovorena je dalja saradnja i rad na realizaciji započetog projekta. Planirana je posjeta kolega Inštituta za družboslovne študije Filizofskom fakultetu - Univerzitet Crne Gore.