Istraživačke aktivnosti u okviru U2SID projekta

U okviru ERASMUS + U2SID projekta, u kojem je Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore jedan od partnera, u cilju procjene trenutnog stanja digitalne pismenosti studenata i nastavnog osoblja, sprovedeno je onlajn anketno istraživanje i fokus grupno istraživanje koje je obuhvatilo i stejkholdere. Naime, savremeno tehnološko doba u kojem živimo pokazuje da je uloga koju digitalne kompetencije igraju u visokom obrazovanju sve veća. Sprovedeno istraživanje je imalo za cilj da utvrdi stepen digitalnih znanja i vještina kao i koliko studenti i profesori upotrebljavaju digitalne alate i resurse za nastavu i učenje. Uključivanje stejkholdera je imalo za cilj da pruži višedimenzionalno razumevanje potreba, očekivanja i potencijalnih prepreka za implementaciju programa digitalne pismenosti.  Ova faza projekta predstavlja pripremu za naredne aktivnosti koje će implementirati partneri na projektu, a to su Program za ubrzavanje digitalne pismenosti (WP2) i Izazovi digitalne transformacije (WP3). Istraživanje su kordinirali i moderirali doc. dr Nataša Krivokapić i prof. dr Goran Ćeranić.