Potpisan sporazum o saradnji sa Državnim arhivom Crne Gore

U srijedu, 20. decembra 2023. godine, u Nikšiću potpisan je Sporazum o saradnji između Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i Državnog arhiva Crne Gore. Sporazum su potpisali dekanka, prof. dr Tatjana Novović i direktor Danilo Mrvaljević. Saradnja obuhvata: organizovanje seminara, skupova i radionica iz zajedničkih oblika interesovanja i rada; učešće u izradi i realizaciji raznih vrsta projekata iz zajedničkih oblasti djelovanja; formiranje timova u cilju ostvarivanja svih međusobnih vidova saradnje; saradnja sa sličnim međunarodnim subjektima i razmjena informacija, kao i raznih publikacija. Sporazum je značajan za sve studijske programe, a posebno za studente istorije Filozofskog fakulteta.