Etnografski institut SANU donirao svoja izdanja Centru za sociokulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta

Prof. dr Dragana Radojičić, direktor Etnografskog instituta Srpske akademije nauka i umetnosti je prilikom gostovanja u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti, u okviru tribine "Društvana misao Crne Gore" na kojoj je govorila o životu i djelu akademika Petra Vlahovića, uručila vrijedan poklon - izdanja EI SANU Centru za sociokulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta kojim rukovodi prof. dr Lidija Vujačić.

Govoreći o bogatom opusu akademika Vlahovića prof. dr Dragana Radojičić je predložila da se ustanovi nagrada za poseban doprinos na polju etnologije i antropologije koja bi nosila njegovo ime. Takođe, ukazala je na potrebu da se nastavi i intezivara saradnja između svih regionalnih institucija i pojedinaca koji se na kvalitetetan i inovativan način bave kompleksnim društvenim, političkim i, nadasve, kulturološkim temama iz oblasti sociokulturne antropologije.

Podgorica / Nikšić, 14. maj 2018.