Projekat Genetička epidemiologija kongenitalnih anomalija u Sloveniji i Crnoj Gori

Danas su u posjeti Medicinskom fakultetu UCG bili prof. dr Borut Peterlin, doc. dr Alenka Hodžić, doc. dr Aleš Maver i poslovni direktor Kliničkog instituta za genomsku medicinu, mr. Peter Požun iz Univerzitetskog kliničkog centra u Ljubljani. Posjeta je realizovana u okviru bilateralnog naučnoistraživaćkog projekta Genetička epidemiologija kongenitalnih anomalija u Sloveniji i Crnoj Gori. Nosilac projekta sa crnogorske strane je Medicinski fakultet UCG, a  rukovodioci prof. dr Olivera Miljanović (Crna Gora) i prof. dr Borut Peterlin (Slovenija).

U okviru posjete održan je sastanak slovenačko-crnogorskog istraživačkog tima i prezentovani su rezultati projekta, uključujući objavljene i pripremljene za objavu publikacije, koje su rezultat sprovedenih istraživanja i ostvarene mobilnosti u okviru ovog projekta. Sa dekanom  Medicinskog fakulteta, prof. dr Miodragom Radunovićem, razmatrane mogućnosti i planovi nastavka naučnoistraživačke saradnje sa Kliničkim institutom za genomsku medicinu Univerzitetskog kliničkog centra u Ljubljani i Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.