Posjeta ambasadora Turske

Ambasador Turske, gospodin Bariş Kalkavan je 6. decembra 2023. godine posjetio Medicinski fakultet UCG. Primili su ga dekan Medicinskog fakulteta prof. dr Miodrag Radunović i prodekanica za međunarodnu saradnju prof. dr Nataša Popović.

Na sastanku su razmatrani modaliteti za unapređenje saradnje između Medicinskog fakulteta UCG i medicinskih fakulteta u Turskoj. Tokom sastanka obje strane su izrazile inters za intenziviranje saradnje kroz unapređenje edukacije, i prenošenje iskustava i znanja putem razmjene studenata medicine, mladih ljekara, specijalizanata i akademskog osoblja.

Na dugoročnom planu, ovakva saradnja bi stvorila povoljne uslove za unapređenje zdravstvene zaštite u Crnoi Gore gde bi i lokalno stanovnišvo, ali i turisti mogli da dobiju specijalizovane zdravstvene usluge na svjetskom nivou.