U Banjaluci se 21. i 22. 03.2024 godine u suorganizaciji dekana medicinskih fakulteta univerziteta iz Banjaluke i Ljubljane održala Konferencija „Jačanje kapaciteta katedri porodične medicine na medicinskim fakultetima u cilju unapređenja primarne zdravstvene zaštite“. Cilj ove dvodnevne konferencije je jačanje saradnje katedri porodične medicine u regionu i unapređenje primarne zdravstvene zaštite na akademskom nivou. U okviru konferencije se održalo potpisivanje „Banjalučke deklaracije“, kojom su 22 dekana medicinskih fakulteta regiona dali podršku akademskom razvoju ove struke kroz implementaciju i unapređenje kurikuluma dodiplomske nastave na našim fakultetima.

Na konferenciji je plenarno obraćanje imao je dr Hans Kluge, WHO Regionalni direktor za Evropu.

Konferenciji su ispred Medicinskog fakulteta UCG prisustvovali dekan prof. dr Miodrag Radunović, dr med Merzika Hodžić i dr. med Aldijana Zeković.

Drugoga dana Konferencije odžala se »Splitska incijativa« - sastanak katedri porodične medicine čija je tema bila “Zdravi stil života i porodična medicina”