Organizovanje provjera znanja van termina planiranih Akademskim kalendarom za 2023/24 godinu zbog vjerskih praznika

Poštovane koleginice i kolege, poštovani studenti,

U prilogu objave možete pogledati zahtjev Prorektora za nastavu za omogućavanje provjera znanja van termina planiranih Akademskim kalendarom za 2023/24 godinu zbog vjerskih praznika.

Imajući u vidu navedena, zakonom propisana prava, molimo sve profesore da omoguće termine za provjeru znanja van termina propisanih akademskim kalendarom, ukoliko se ti termini poklapaju sa vjerskim praznicima.

Preporučuje se da u procesu planiranja predispitnih i ispitnih obaveza tokom semestra, nastavno osoblje planira i zakazuje iste u dogovoru sa studentima kako bi omogućili svim studentima pravo na svjetkovanje vjerskih praznika.

Srdačno,

Mašinski fakultet