Predavanje dr Denisa Njarija

U srijedu 21. februara, u biblioteci Istorijskog instituta UCG, sa početkom u 14:30 časova, dr Denis Njari, vanredni profesor sa Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta u Osjeku, održao je predavanje na temu Ranosrednjovjekovno mađarsko kraljevstvo (9-11 stoljeće).

Dr Njari rođen je 1987. godine. Završio je preddiplomski i diplomski studij povijesti i hrvatskog jezika i književnosti na osječkom Filozofskom fakultetu. Doktorirao je 2016. godine na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu s temom Stanovništvo Hrastina, Laslova, Korođa i Retfale u 18. stoljeću i prvoj trećini 19. stoljeća. Od 2017. godine radi na Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta u Osijeku. Stručno se usavršavao na Sveučilištu u Pečuhu (2018), ELTE u Budimpešti (2019) te na Sveučilištu u Ljubljani (2021). Saradnik je na nekoliko projekata. Autor je više naučnih radova i monografija. Redovno učestvuje na domaćim i međunarodnim stručnim skupovima.Uže područje naučnog interesovanja mu je: istorija mađarske manjine u Hrvatskoj, lokalna istorija i srednjovjekovna Kraljevina Ugarska.