Konkurs za mobilnost studenata na Univerzitetu u Marburgu

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus+ programa, Univerzitet Crne Gore raspisao je konkurs za razmjenu u ljetnjem semestru akademske 2022/23. na Univerzitetu u Marburgu.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti osnovnih i mastre studija, a konkusrom su predviđene DVIJE finansirane mobilnosti u trajanju od 5 mejseci.

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik
  2. Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju prevedenu na engleski jezik
  4. Dokaz o znanju engleskog jezika/jezika nastave (detaljnije zahtjeve o potrebnom nivou pronaći u prilogu objave)
  5. CV u Europass formatu motivaciono pismo na engleskom jeziku
  6. Predlog Ugovora o učenju (sa prodekanom u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja sastaviti listu predmeta koji će se slušati na univerzitetu domaćinu; Ugovor je sklon izmjenama, ali u fazi prijave je potrebno napraviti inicijalni predlog)
  7. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  8. Kopija pasoša
  9. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  10. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu

Napomena: Iako su dostupne sve oblasti neophodno je informisati se o akademskoj ponudi na sajtu univerziteta domaćina.

Više informacija o broju i vrsti stipendije nalazi se u tekstu konkursa, na sljedećem linku https://www.ucg.ac.me/objava.php?blog_id=19379&objava_id=152000,

Rok za prijavljivanje je 22. novembar.