Razvoj i misija Specijalističkih studija prevodilaštva

Postdiplomski specijalistički studij prevodilaštva osnovan je 2004. godine u okviru Instituta za strane jezike (sada dio Filološkog fakulteta).

Na postdiplomski specijalistički studij iz oblasti stručnog prevođenja mogu se upisati studenti koji su završili osnovne studije iz oblasti stranih jezika koji se izučavaju na postdiplomskom nivou na Institutu. U početku, specijalistički studij iz prevođenja organizovan je samo za engleski jezik, a od septembra 2010. godine krenuo je i specijalistički studij za francuski i ruski jezik, kao i dvopredmetnegrupe. Nastava je organizovana u skladu sa principima Bolonjske deklaracije, a izvode je profesori Instituta koji su istovremeno iskusni prevodioci.

Od akademske 2020/2021, studenti će upisivati dvogodišnji master prevodilaštva iz engleskog jezika, u skladu sa akreditacijom za ciklus 2017-2022.