Završena obuka o inovativnim metodama nastave uz upotrebu različitih tehnika e-učenja

Na Pomorskom fakultetu Kotor Univerziteta Crne Gore, u periodu od 11. do 12. jula 2023. godine održan je drugi dio obuke u vezi sa organizacionim i proceduralnim aspektima razvoja onlajn/blended kurseva učenja, kao i inovativnih metoda nastave i učenja koristeći tehnike e-učenja. Ova aktivnost se realizovala u sklopu Erasmus+ projekta pod nazivom “Razvoj regionalnog zajedničkog master programa za zaštitu i upravljanje morskom sredinom (Development of Regional Joint Master Program in Maritime Environmental Protection and Management) – MEP&M”.

Obuku su obavile kolege sa Univerziteta u Ljubljani, dok su tom prilikom eksperimenti rađeni na opremi koja je nabavljena za ove potrebe. Predstavljene su funkcionalnosti Moodle platforme i BigBlueButton koje se ne koriste na partnerskim univerzitetima u Albaniji.

Obuci koja je posvećena kombinovanom formatu učenja je takođe prisustvovalo i nastavno osoblje sa Univerziteta “Ismail Ćemali” Valona i Univerziteta “Aleksander Moisiu” iz Drača.