Podizanje svijesti o bibliotekama i akademski integritet

Danas je na Pomorskom fakultetu Kotor u okviru predmeta Metodologija naučno istraživačkog rada gostovala rukovodilac Pomorske biblioteke Kotor, Nataša Gobović, koja je studentima govorila o značaju Pomorske biblioteke Kotor i resursima koja biblioteka posjeduje. Takođe, ovo je bila najava za okrugli sto koji će povodom Nacionalnog dana podizanja svijesti o bibliotekama organizovati Pomorska biblioteka, Gradska biblioteka i čitaonica Kulturnog centra „Nikola Đurković" Kotor na temu „Biblioteke Boke – nekad i sad". Okrugli sto će se održati u Multimedijalnoj sali Kulturnog centra „Nikola Đurković" u petak, 6.oktobra sa početkom u 10:00 sati.

Nakon toga, ovom prilikom su u uvodnom predavanju predavači na predmetu Metodologija naučno-istraživačkog rada, prof. dr Tatijana Dlabač i prof. dr Milena Dževerdanović Pejović govorile na temu akademske etike, poštenja, akademskog integriteta, te borbe protiv plagijarizma i uopšte važnosti ovih vrijednosti i predmeta Metodologija za studente master nivoa studija, posebno u izradi naučno istraživačkih radova i master rada.