Obuka za studente stomatologije Medicinskog fakulteta UCG,  u sklopu projekta MADE (Mobile Access Dental Clinic)

Zajednički trening program obuke za studente stomatologije Medicinskog fakulteta UCG,  u sklopu projekta MADE (Mobile Access Dental Clinic), sufinansiranog iz Interreg IPA programa prekogranične saradnje (Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014. - 2020), održan je 9.02.2022. u organizaciji  projektnog partnera Univerziteta  Crne  Gore, Medicinskog fakulteta u Podgorici, sa ciljem obuke studenata stomatologije za implementaciju četiri  razvijena preventivna programa zaštite oralnog zdravlja.
Trening su vodile Doc. dr Mirjana Đuričković, Prof. dr Snežana Matijević i Prof. dr Jasminka Anđelić, nastavnice na studijskom programu Stomatologija Medicinskog fakulteta UCG.
Studenti su upoznati sa  PREKOGRANIČNIM PROGRAMOM PREVENCIJE KARIJESA, PROGRAMOM ZAŠTITE ORALNOG ZDRAVLJA DJECE, PROGRAMOM PREVENCIJE / RANOG OTKRIVANJA ORALNOG KARCINOMA I PROGRAMOM INDIVIDUALNOG PRISTUPA ORALNOJ HIGIJENI.