Memorandum o saradnji

Dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Velimir Rakocevic i dekan Fakulteta bezbjednosti Univerziteta u Beogradu prof. dr Ivica Radovic potpisali su sporazum o saradnji.
Cilj uspostavljanja saradnje je promovisanje i unapredenje akademske i kulturne povezanosti izmedu ovih institucija. Sporazum ce poslužiti kao opšti okvir za institucionalnu saradnju, a olakšace clanovima institucija dalje razmatranje i razvijanje specificnih oblika saradnje od obostranog interesa. Saradnja ce se ogledati u povezivanju i razmjeni nastavnog osoblja i studenata, zajednicko ucešce i apliciranje za pristup fondovima namijenjenim obrazovnom i naucno-istraživackom radu, izvodenje zajednickih programa, simpozijuma, kongresa, seminara, kurseva, ljetnjih škola, radionica i drugih vidova saradnje od obostranog interesa.