Zoran Rašović - predavanja o OIZ-u i o Bogišiću

Povodom 130 godina od proglašenja Opšteg imovinskog zakonika za Knjaževinu Crnu Goru redovni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore i član Crnogorske akdemije nauka i umjetnosti je održao i održaće više predavanja.

1. Dana 20. februara 2018. godine održao je predavanje u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti: ,,(Ne)poznato o štampanju, proglašenju i primjeni Opšteg imovinskog zakonika za Knjaževinu Crnu Goru u 1888. godini''.

2. Dana 26.03.2018. godine održao je predavanje na Pravnom fakultetu u Tokiju: ,,Bogišić likurg Crne Gore''.

3. Dana 08.05.2018. godine govoriće na svečanoj akademiji Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

4. Dana 18.05.2018. godine održaće predavanje na Pravnom fakultetu u Beogradu: ,,130 godina od proglašenja Opšteg imovinskog zakonika za Knjaževinu Crnu Goru''.