Održana edukativna radionica u novom 3D studiju

Turska agencija za saradnju i koordinaciju (TIKA) je organizovala poseban edukativni program na Univerzitetu Crne Gore u opremljenom 3D Cezeri Studiju.

Tokom dvije sedmice obuke, učesnici sa Prirodno-matematičkog, Elektrotehničkog, Mašinskog i Arhitektonskog fakulteta su stekli sposobnost izrade 3D dizajna na računaru, izradu elektro-mehaničkih projekata korišćenjem 3D štampača i laserskog rezača i drugih proizvodnih metoda.

Na kraju edukacije su uručeni sertifikati uspješnim polaznicima.

Svečanoj ceremoniji dodjele sertifikata su prisustvovali ministar energetike i rudarstva Vlade Crne Gore, prof. dr Saša Mujović, ambasador Republike Turske u Crnoj Gori Bariš Kalkavan, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Miljan Bigović i koordinatorka TIKA-e u Crnoj Gori Nihal Ersoy.