Saradnja crnogorskog proizvođača maslinovog ulja Lučka Olive i naučnika sa PMF-a

Partnerstvo i saradnja između crnogorskog proizvođača maslinovog ulja Lučka Olive i naučnika sa Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, donosi inovacije poljoprivredi Crne Gore. Naučnici sa odsjeka Računarske nauke razvijaju revolucionarni proizvod baziran na vještačkoj inteligenciji, prvi te vrste - kolaborativni asistent koji obezbjeđuje vizuelni monitoring procesa proizvodnje maslinovog ulja u realnom vremenu. Zahvaljujući podršci projekta StairwAI podržanog od HORIZON 2020 fonda, ovaj multidisciplinarni tim pomjera granice spajajući vještačku inteligenciju i poljoprivredu. U razvojnom timu su docent dr Igor Jovančević i magistrand Matija Šuković sa PMF.