Donacija knjiga Prirodno-matematičkom fakultetu

Nekadašnji dekan i profesor Prirodno-matematičkog fakulteta, prorektor Univerziteta Crne Gore, jedan od osnivača Instituta za matematiku i fiziku i utemeljivač Odsjeka za fiziku na našem fakultetu, akademik prof. dr Slobodan Backović je posjetio Prirodno-matematički fakultet i tom prilikom je fakultetu donirao bogatu kolekciju naslova iz gotovo svih oblasti fizike. Profesor Backović je u razgovoru sa dekanom fakulteta, prof. dr Miljanom Bigovićem, prodekankom za nauku i međunarodnu saradnju, prof. dr Natašom Raičević i rukovodiocem studijskog programa fizika, prof. dr Marom Šćepanović, ovom prilikom najavio još sličnih donacija. Tokom susreta sa profesorom, koji je ujedno i predsjednik Odbora za obrazovanje Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, razgovaralo se i o stanju prirodnih nauka u crnogorskim osnovnim i srednjim školama i zajedničkim aktivnostima koje će Crnogorska akademija nauka i umjetnosti i Prirodno-matematički fakultet u tom smislu u budućnosti preduzimati.