Program stažiranja njemačke privrede (Internship Programme of German Business)

Program stažiranja njemačke privrede (www.stipendienprogramm.org) omogućava studentima i mladim diplomcima da steknu svoje prvo radno iskustvo u vodećim njemačkim kompanijama u Njemačkoj. U proteklih 16 godina, na tom putu, podržali smo više od 800 studenata i mladih profesionalaca iz zemalja Zapadnog Balkana. Svi oni su proveli tri do šest mjeseci u Njemačkoj, gdje su dobili priliku da svoje znanje stečeno tokom studija prošire i primijene u praksi. Po povratku u svoje matične zemlje, svi su brže našli posao u struci. Pored toga, naši stipendisti su povezani u regionalnoj mreži alumnista gdje se stalno obučavaju u skladu sa potrebama lokalnog tržišta rada.

Sljedeća generacija naših stipendista počeće stažiranje 1. jula 2021. Poziv za prijave će biti otvoren od 1. OKTOBRA 2020. do 16. NOVEMBRA 2020. godine, a svi zainteresovani će se moći detaljnije informisati o prednostima programa i proceduri prijavljivanja na našoj web stranici:

www.stipendienprogramm.org

Usljed trenutne situacije izazvane pandemijom, neće biti održana prezentacija Programa na PMF-u. Iz tog razloga, studentima se nudi online informativna sesija:

• 27.10.2020. 14 h

https://zoom.us/j/97040602024?pwd=WXQxNDRJZlkxWStrdmVOVGJTWUhMZz09 [2]