PRIRODNO - MATEMATIČKI FAKULTET

HOL - TEHNIČKIH FAKULTETA

- Humanitarna izložba umjetničkih rukotvorina učenika - JU Resursnog centra za obrazovanje i osposobljavanje "1.jun" -

-  četvrtak, 12.oktobar u 9.h.

KUPOVINOM UMJETNIČKIH RADOVA UČENIKA JU RESURSNOG CENTRA ZA OBRAZOVANJE I OSPOSOBLJAVANJE "1.JUN" ( DJECA SA INTELEKTUALNIM POTEŠKOĆAMA ) OMOGUĆAVA SE KUPOVINA MATERIJALA KOJI IM JE NEOPHODAN U DALJOJ EDUKACIJI ( JER IM JE DIDAKTIČKI PRIBOR BESPLATAN I DRUGI MATERIJALI I NASTAVNA SREDSTVA ).

NAŠOM HUMANOŠĆU UNAPREDJUJEMO NJIHOV NAPREDAK,OSJEĆAJ SAMOPOŠTOVANJA I SVE AKTIVNIJU SOCIJALNU ULOGU I ODGOVORNOST U NAŠEM DRUŠTVU. NAŠIM PRIMJEROM ISTO TAKO DOPRINOSIMO DA SLIČNE USTANOVE SLIJEDE  NAŠ PRIMJER !!!

ZAHVALNI : UČENICI ( DJECA SA POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU ), NJIHOVI RODITELJI, NASTAVNO OSOBLJE I UPRAVA ŠKOLE - direktorica Maja Kalezić.❤️

JU Resursni centar za obrazovanje i osposobljavanje "1.jun" je Ustanova posvećena edukaciji, socijalizaciji i integraciji u društvo djece i omladine sa različitim intelektualnim smetnjama u razvoju. Naša Ustanova je prepoznata u našoj zajednici decenijama. U njoj rade različiti profili stručnjaka, koji nesebično pružaju čitavu lepezu usluga kao vid unapredjenja svog rada. Pod tim podrazumjevamo ne samo edukaciju i rehabilitaciju već i niz praktičnih vještina ( radnu
okupaciju, predmetne sekcije, svakodnevne životne vještine, socijalne vještine, psihomotornu reedukaciju, senzornu integraciju. ) i razne praktične vještine ( art - terapija, kandl - terapija, dekupaž tehnike, modelovanje, zanatstvo,...).
Često smo prepoznatljivi i zastupljeni na različitim manifestacijama( sajmovi, izložbe, priredbe,...) sa radovima naših učenika.

Zahvalni učenici, roditelji, nastavno osoblje i uprava Ustanove direktorica Maja Kalezić - JU Resursnog centra za obrazovanje i osposobljavanje "1.jun"❤️