Dva prva mjesta za studente BTF-a na međunarodnoj smotri naučnih radova studenata agronomije

Na Agronomskom fakultetu u Čačku, u periodu od 16. do 18. avgusta 2023. godine, održana je XIII smotra naučnih radova studenata agronomije na kojoj su Biotehnički fakultet predstavljale mr Andreja Komnenić, studentkinja doktorskih studija i mr Anđela Ljujić, saradnica u nastavi u oblasti voćarstva.

Na Smotri, na kojoj je učestvovalo 35 studenata iz 9 država (Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Estonija, Kina, Sjeverna Makedonija, Srbija, Pakistan i Rusija), mr Andreja Komnenić je u kategoriji studenata doktorskih studija osvojila prvo mjesto, dok je mr Anđela Ljujić osvojila prvo mjesto u sekciji master studija.

Mr Andreja Komnenić je izlagala rad pod nazivom Preliminary results of the research on chemotype diversity of native populations of Helichrysum italicum in Montenegro dok je mr Anđela Ljujić nastupila sa radom Fruit characteristics of introduced sweet cherry varieties in the agroecological conditions of Podgorica .

Rad mr Andreje Komnenić rađen je pod mentorstvom prof. dr Zorana Jovovića, a mr Anđele Ljujić pod mentorstvom prof. dr Đine Božović.