Djeca vrtića “Pužić Veseljko” Centar za suptropske kulture u Baru

Djeca predškolskog uzrasta vrtića “Pužić Veseljko”, JPU “Vukosava Ivanović Mašanović”, u okviru vaspitno-obrazovnih aktivnosti, posjetila su prošle naš sedmice Centar za suptropske kulture u Baru. Tom prilikom najviše su se zadržali u rasadniku, gdje su se upoznali sa sadnicama raznih supropskih voćnih vrsta i masline.  O značaju rasadničke proizvodnje, načinima razmnožavanja voćaka i najznačajnijim suptropskim kulturama mališanima je govorio dr Miroslav Čizmović. Posebnu pažnju i interesovanje privukla je opuncija (Opuntia ficus- indica), razgranati kaktus koji ima sočne, ukusne i jestive plodove koji se nazivaju i indijska smokva. Pored sticanja novih znanja, boravak u rasadniku podstakao je maštu i kreativnost mališana što su iskazali svojim crtežima, koje su potom poklonili kolegi Miroslavu koji je najviše vremena proveo sa njima.

Vaspitnom osoblju i predškolcima vrtića “Pužić Veseljko” zahvaljujemo se na posjeti i divnim crtežima, a djeci  želimo puno uspjeha dalje u đačkim klupama.