Elektronske prijave danas do 16.00 sati

Prijava na konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija Univerziteta Crne Gore za studijsku 2023/24. godinu, u II roku, počele su danas, 17. jula 2023, i traju do 16 časova, kada će sistem za elektronsku prijavu biti zatvoren, a ukoliko se prijava podnosi neposredno organizacionoj jedinici podnosi se istog dana u periodu od 9 do 15h studentskoj službi organizacione jedinice.

Neblagovremeno podnijeta prijava neće se uzeti u razmatranje.

Testovi iz dva predmeta od značaja za nastavak obrazovanja za kandidate koji nijesu imali eksterni maturski odnosno stručni ispit polažu se 18. jula 2023. godine. Raspored termina polaganja predmeta:

• Engleski jezik u 9h
  • Matematika u 11h

Prijemni ispiti za fakultete i akademije koji ih organizuju, a koji su dodatni uslovi za upis, polažu se 19. i 20. jula 2023. godine prema rasporedu koji će biti istaknuti na internet stranicama organizacionih jedinica.

Upis kandidata i izdavanje uvjerenja izvršiće se 20. i 21. jula 2023. godine od 9 do 15h u prostorijama studentske službe Pomorskog fakulteta Kotor.

Za više informacija o upisu u prvu godinu studija korisne informacije dostupne su i na linkovima: