Građevinski fakultet - Dani otvorenih vrata

U okviru manifestacije Dani otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore info-pult Građevinskog fakulteta je posjetio veliki broj srednjoškolaca.

Srednjoškolci su mogli da se upoznaju sa studijskim programima i radom Građevinskog fakulteta, kao i mogućnostima zapošljavanja nakon sticanja diplome, kroz neposrednu komunikaciju sa nastavnim osobljem i aktivnim studentima. O studijskim progamima, maturanti su se mogli detaljnije informisati kroz pripremljeni promotivni materijal.

Na štandu Građevinskog fakulteta budući studenti su, u prijatnoj atmosferi, imali priliku da naprave uvid u laboratorijska i numerička istraživanja koja se sprovode na fakultetu kao i studentske aktivnosti u dijelu nastavnog procesa i praktične nastave.

Građevinski fakultet obrazuje kadar koji pored poznavanja graditeljske tehnike, poznaje i pravnu regulativu, ekonomske discipline i poslovnu psihologiju, čime edukuje kadar za savremeno tržište. Građevinski fakultet je posvećen visokoškolskom obrazovanju kadrova, naučnoistraživačkom radu u oblasti građevinarstva, kao i rješavanju problema pri projektovanju, građenju i eksploataciji raznih građevinskih objekata:  zgrada, industrijskih objekata, puteva, željezničkih pruga, mostova, tunela, brana, nasipa, vodovoda, kanalizacija...

Na Građevinskom fakultetu studijski programi ostvaruju se kroz osnovne, master i doktorske studije, po modelu studija 3+2+3.

Osnovne studije:

• Građevinarstvo
    • Izborni modul: Konstrukcije
    • Izborni modul: Infrastrukture

Master studije:

• Građevinarstvo – Konstrukcije
    • Izborni modul: Betonske i zidane konstrukcije
    • Izborni modul: Čelične, spregnute i drvene konstrukcije
    • Izborni modul: Geotehnika
    • Izborni modul: Modeliranje i teorija konstrukcija
  • Građevinarstvo – Infrastrukture
    • Izborni modul: Saobraćajnice
    • Izborni modul: Hidrotehnika

Master interdisciplinarne studije:

• Menadžment u građevinarstvu

Doktorske studije:

• Građevinarstvo

Dodatne informacije mogu se pronaći na sajtu fakulteta.