SmartWB projekat: Trening nastavnog osoblja u Hoeksteru

Na OWL Univerzitetu primjenjenih nauka i umjetnosti u Hoeksteru, Njemačka, od 19. do 21. marta 2024. godine, je održan trening za nastavno osoblje u sklopu redovnih aktivnosti na Erasmus+ projektu SmartWB. U ime Građevinskog fakulteta radionici su prisustvovale saradnice u nastavi iz oblasti hidrotehnike mr Milena Ostojić i mr Olga Ćalasan.

Učesnici treninga su se upoznali sa laboratorijom sa solarnim ćelijama i vodoničnim baterijama, laboratorijom za vodu i botaničkom baštom univerziteta u Hoeksteru. Predstavljena im je digitalna platforma za učenje. Platforma se sastoji od interaktivnih snimaka postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda sa video zapisima, koja omogućava virtuelni obilazak postrojenja. Osim toga, učesnici ove radionice su imali priliku da pomoću specijalnih mikroskopa detaljnije sagledaju strukturu aktivnog mulja, koji se koristi u postrojenjima za prečišćavanje otpadnih voda.

Zahvaljujemo se domaćinima na organizaciji ovako zanimljive i korisne radionice!