Održana radionica sa studentima na temu programa mobilnosti

U okviru projekta „Prelaz studenata sa invaliditetom od visokog obrazovanja do zapošljavanja u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori (Trans2Work)“, u subotu, 17. februara 2018. godine je održana radionica sa studentima na temu programa mobilnosti u Rektoratu Univerziteta Crne Gore koju je organizovalo Udruženje mladih sa hendikepom Crne Gore.

Učesnici radionice su bili podijeljeni u tri grupe kojima je dat zadatak da uz diskusiju predstave svoja zapažanja kada je u pitanju program mobilnosti studenata u okviru Trans2Work projekta, ostalih programa mobilnosti koji se realizuju na Univerzitetu Crne Gore i Univerzitetu Donja Gorica kao partnerskim institucijama na projektu, kao i o servisima podrške čije je učešće neophodno u implementaciji i evaluaciji razmjene studenata i obavljanja stručne prakse u zemlji i inostranstvu.

Ova radionica je poslužila da se elaborira o izazovima koje svaki program razmjene studenata nudi prije, tokom i nakon realizovanih mobilnosti.