Studentska liga Crne Gore u košarci: Ekonomski nakon produžetka do pobjede

U sali SKC Univerziteta Crne Gore proteklog vikenda odigrani su mečevi drugog kola Meridianbet Studentske lige Crne Gore u košarci.

Ekonomski fakultet je u derbiju kola pobijedio Mašinski fakultet rezultatom 46:41, nakon produžetka. Presudio je Novaković, koji je četrdeset sekundi prije kraja susreta pogodio šut za tri poena a onda u završnici bio siguran sa linije slobodnih bacanja. Imao je Mašinski fakultet šansu za pobjedu u regularnom toku susreta ali je lopta nakon šuta Jeknića u posljednjem napadu završila na obruču.

U drugom susretu grupe B Univerzitet Mediteran je ostvario najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu slavivši rezultatom 79:34 protiv Metalurško-tehnološkog fakulteta.

U grupi A, PMF je tijesno savladao Biotehnički fakultet rezultatom 54:51 dok je Građevinski fakultet savladao ekipu Studentski dom NK rezultatom 46:33.

Zanimljivo je bilo i u grupi C gdje je Fakultet za sport i fizičko vaspitanje ostvario prvu pobjedu u grupi, trijumfom 50:35 protiv ekipe Medicinskog fakulteta, dok je Pomorski fakultet, nakon iznenađujućeg trijumfa protiv DIF-a u prvom kolu, slavio i protiv favorizovanog ETF-a rezultatom 35:33.

Rezultati:

Grupa A:

Biotehnički fakultet - Prirodno-matematički fakultet 51:54 (25:27)

Sudije: Đikanović, Vuković, Marović.

Biotehnički fakultet: Dragašević 14, Džaković 9, Jovanović 7, Spalević 2, Špadijer 9, Rakčević 7, Lajović 3.

PMF: Maraš 12, Tatar 12, Radović 3, Veljović, Rakočević 6, Hot 4, Perović 17, Milošević.

Građevinski fakultet – Studentski dom NK 46:33 (20:16)

Sudije: Gligorović, Bakrač, Vlahović.

Građevinski fakultet: Rakočević 19, Nikolić 6, Zejak 6, Jovović 5, Lalatović 3, Vlaović 5, Španjević 2, Šćekić, Danilović, Tahirović.

Studentski dom NK: Janjušević, Savović 12, Vlaović 9, Vukadinović 3, Vukčević 6, Pejović, Raketić 3, Ćipranić, Jovović, Ćupić.

Grupa B:

Ekonomski fakultet - Mašinski fakultet 46:41 poslije produžetka 37:37 (25:16)

Sudije: Đikanović, Vuković, Marović.

Ekonomski fakultet: Popović 2, Miranović 2, Bošković 20, Lasica 5, Novaković 8, Pavićević 2, Vuković, Bošković, Stanović, Burdžović, N.Kljajević, Šestović, I.Kljajević.

Mašinski fakultet: Laković 1, Furtula 2, Dožić , Jeknić 5, Jokić, Pavićević, Jovović 21, Mrdak 9, Filipović 3.

Univerzitet Mediteran - Metalurško-tehnološki fakultet 79:34 (37:14)

Sudije: Đikanović, Vuković, Marović.

Univerzitet Mediteran: Čarapić 24, Prlja 4, Miljanić 12, Prelević 3, Terzić 7, Vidić 7, Bubanja 10, Bulatović 6, Ivanišević 6, Lalićević, Milović, Janičić.

Metalurško-tehnološki fakultet: Vujović 12, Dačević 4, Stojović 5, Mirković 9, Živković 4.

Grupa C:

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje – Medicinski fakultet 50:35 (25:15)

Sudije: Gligorović, Vlahović, Bakrač.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje: Parović 27, Nikčević 2, Gačević 2, Bošković , Hodžić 15, Ćetković 2, Ivanović, Janković, Vukčević, Bulatović, Popović 2, Ljajević.

Medicinski fakultet: Jašović 12, Đurišić, Crvenko , Ostojić, Mulić 8, Čolović 4, Paunović, Šutović 11.

Pomorski fakultet – Elektrotehnički fakultet 35:33 (17:19)

Sudije: Gligorović, Vlahović, Bakrač.

Pomorski fakultet: Pejović 8, Velimirović 8, Vukojičić 11, Čejović, Nikolić, Begović, Vuković 1, Pudar 4, Bušković 3.

Elektrotehnički fakultet: Marković 12, Knežević 5, Gardašević 4, Radović 9, Petrić 1, Popović, Tomović 1, Jokić 1, Đurišić, Gardašević, Nurković.