16.10.2017

Jednoglasno usvojene odluke Senata o imenovanjima u odborima Univerziteta Crne Gore

Na danas održanoj  sjednici Senata Univerziteta Crne Gore, u punom sastavu, usvojene su odluke o imenovanju članova Naučnog odbora, Odbora za doktorske studije i  rukovodioca Centra za studije i kontrolu kvaliteta.

Novoimenovani predsjednik Naučnog odbora je prof. dr Irena Orović sa Elektrotehničkog fakulteta, a članovi ovog tijela su prof. dr Igor Vušanović, oblast prirodno-tehničkih nauka, prof. dr Aneta Spaić, oblast društvenih nauka, prof. dr Filip Vukmirović, oblast medicinskih nauka i prof. mr Nenad Šoškić, oblast umjetnosti.

Rukovodilac Centra za doktorske studije je prof. dr Predrag Miranović, a članovi Odbora za doktorske studije su prof. dr David Kalaj, prof. dr Nedeljko Latinović, prof. dr Radovan Stojanović, prof. dr Saša Popović, prof. dr Nataša Kostić, doc. dr Milena Jovićević, prof. dr Duško Bjelica, prof. dr Tatjana Novović, prof. dr Biljana Šćepanović i prof. dr Ljiljana Musić.

Za rukovodioca Centra za studije i kontrolu kvaliteta imenovana je doc. dr Sanja Peković.

Većinom glasova usvojena je i izmjena u organizaciji nastave Visoko medicinske škole na prijedlog vijeća Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore , sa 30  glasova za, tri uzdržana i tri glasa protiv.

Usvojena je Odluka o pokretanju postupka za opoziv prof. dr  Vladimira Pešića u Upravnom odboru, po inicijativi Instituta za biologiju mora i formirana Komisija za ispitivanje uslova za opoziv.

24.05.2018 Rektorat

Crnogorska delegacija na ministarskoj konferenciji o visokom obrazovanju u Parizu

24.05.2018 Rektorat

UCG preuzima predsjedavanje UNIADRION asocijacijom univerziteta 1. juna