20.10.2017

Razmjena iskustava o efikasnom inovacionom ekosistemu

Doc. dr Sanja Peković, rukovodilac Centra za studije i kontrolu kvaliteta i prof. dr Irena Orović predsjednica Naučnog obora, učestvovale su na radionici na temu kreiranja efikasnog inovacionog ekosistema u Crnoj Gori, koju je uz pomoć EU programa TAIEX, organizovalo Ministarstvo nauke i IPC Tehnopolis, 19. i 20. oktobra u Nikšiću.

Radionica je imala za cilj razmjenu iskustava, ekspertize i znanja o implementaciji efikasnog inovativnog ekosistema na nacionalnom i regionalnom nivou, razmatrajući ulogu i značaj svih ključnih aktera u ovom procesu : univerziteta, industrijskih subjekata i lokalnih vlasti.

Tokom radionice poseban akcenat je stavljen na realizaciju strategije za uspostavljanje naučno-tehnološkog parka, u kojoj je Univerzitet Crne Gore ključni akter.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini