Razmjena iskustava o efikasnom inovacionom ekosistemu

Doc. dr Sanja Peković, rukovodilac Centra za studije i kontrolu kvaliteta i prof. dr Irena Orović predsjednica Naučnog obora, učestvovale su na radionici na temu kreiranja efikasnog inovacionog ekosistema u Crnoj Gori, koju je uz pomoć EU programa TAIEX, organizovalo Ministarstvo nauke i IPC Tehnopolis, 19. i 20. oktobra u Nikšiću.

Radionica je imala za cilj razmjenu iskustava, ekspertize i znanja o implementaciji efikasnog inovativnog ekosistema na nacionalnom i regionalnom nivou, razmatrajući ulogu i značaj svih ključnih aktera u ovom procesu : univerziteta, industrijskih subjekata i lokalnih vlasti.

Tokom radionice poseban akcenat je stavljen na realizaciju strategije za uspostavljanje naučno-tehnološkog parka, u kojoj je Univerzitet Crne Gore ključni akter.