30.10.2017

Vršilac funkcije rektora razgovarao sa predstavnicima japanske Kojo Elektrik korporacije

Vršilac funkcije rektora Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić razgovarao je danas o mogućnostima saradnje u oblasti obnovljivih izvora energije sa delegacijom japanske Kojo elektrik korporacije „Dženesis“ /Koyo Electric Corporation Genesys/, koju je predvodio vlasnik i glavni izvršni direktor Maširo Inui /Mashiro Inui/.

Kojo Elektrik upravlja projektima za proizvodnju energije iz solarnih, geotermalnih i hidroenergetskih sistema. Kompanija je osnovana 1993. godine u Kobeu, u Japanu. Image

Nikolić i Inui su razgovarali o mogućnostima uključivanja nastavnika i istraživača sa Univerziteta Crne Gore u projekte kompanije, ali i o angažovanju doktoranada. Japanski sagovornici ponudili su posredovanje za uspostavljanje saradnje između Univerziteta Crne Gore i Univerziteta Kobe, sa kojim Korporacija intenzivno sarađuje.

Inui se interesovao za podatke o upotrebi obnovljivih izvora energije na Univerzitetu Crne Gore, a v.f. rektora prof. dr Nikolić ga je informisao o mogućnostima angažovanja i iskustvima nastavnika i istraživača sa Univerziteta Crne Gore u posredovanju i izradi studija izvodljivosti  u oblasti obnovljivih izvora energije.

12.01.2018 Rektorat

Dobra saradnja Univerziteta Crne Gore i Ministarstva kulture

17.01.2018 Rektorat

Prof. dr Božu Mihailoviću uručena nagrada Oktoih

17.01.2018 Rektorat
Otvoren konkurs za 16. generaciju polaznika Škole retorike. >>>

10.01.2018 Rektorat

Konkurs za učešće u studentskoj ljetnjoj školi CERN-a 2018.

28.12.2017 Rektorat

Na svečanoj sjednici Senata nagrađeni najbolji studenti i Institut za biologiju mora

27.12.2017 Rektorat

Rektor prof. dr Danilo Nikolić razgovarao sa ministarkom nauke dr Sanjom Damjanović

22.12.2017 Rektorat

Igoru Pajoviću i Martinu Ćalasanu uručene nagrade za naučna dostignuća u 2017.

21.12.2017 Rektorat

Poziv studentima za učešće na 10. takmičenju "Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition"

20.12.2017 Rektorat

Razgovarano o saradnji sa Univerzitetom u Ukrajini