Poziv za istraživačke stipendije u oblasti društvenih nauka

Istraživačke stipendije u oblasti društvenih i humanističkih nauka nauka raspisale su dvije institucije: Hanoverov institut za filozofsko istraživanje i Društvo za nauku i umjetnost iz Minhena „Civitas“.

Stipendija Hanoverovog instituta

Hanoverov institut za filozofsko istraživanje (Forschungsinstitut für Philosophie Hannover) dodjeljuje istraživačku stipendiju od 1. oktobra  2018. do 31. jula 2019.

Podržava istraživačke projekte u etički relevantnim temama iz područja filozofije, humanističkih ili društvenih nauka, a nudi mogućnost da se istraživački projekti odvijaju u kreativnom i interdisciplinarnom okruženju.

Uslov:

Projekat u toku doktorskih ili postdoktorskih studija

Nudi se :

• podrška od 1.500 EUR mjesečno za 10 mjeseci
  • kancelarija u Institutu za istraživanje
  • pomoć pri sticanju literature
  • naučni savjeti i podrška vezana za projekt

Za više informacija kontakt je Anna Maria Hauk (tel. +49 (0) 511) 1 64 09 10, e-mail: hauk@fiph.de).

Prijavni dokumenti (e-poštom u 1 PDF datoteku):

• CV
  • popis publikacija
  • 1 referentno pismo (može se poslati zasebno)
  • opis istraživačkog projekta (maksimalno 12.000 karaktera i maksimalno 1 stranica s literaturom) i sažetak (maksimalno 1000 karaktera)

Rok za prijavu: 15. mart 2018, 12:00 sati

Zahtjev treba poslati na njemačkom ili engleskom jeziku za kontakt:

Anna Maria Hauk M.A.

e-mail: hauk@fiph.de

Forschungsinstitut für Philosophie Hannover

Gerberstrasse 26

30169 Hannover

Njemačka

Civitas stipendije

Društvom za nauku i umjetnost iz Minhena „Civitas“, za istraživački projekat u oblasti socijalne filozofije ili filozofije religije u periodu od 1. oktobra 2018. do 31. jula 2019. godine, samo na njemačkom jeziku, uz kratak prevod:

„Civitas“ stipendija uključuje:

- stipendiju u iznosu od 1.000, EUR– mjesečno u trajanju od 10 mjeseci

- obezbjeđenu kancelariju na Istraživačkom institutu za filozofiju u Hanoveru

Prijavna dokumentacija na njemačkom ili engleskom jeziku (e-mailom u 1 pdf fajlu):

- CV

- Lista publikacija

- Svedočanstva

- Ekspoze istraživačkog projekta (ca. 3 stranice)

- 1 pismo preporuke

Rok za prijave: 15. mart 2018.

Za sve dodatne informacije u vezi sa stipendijama se možete obratiti gospođi Hauk (Tel. 0511 /1 64 09 10, e-mail: hauk@fiph.de).

Prijave treba slati na engleskom ili njemačkom jeziku direktorici Istraživačkog instituta za filozofiju u Hanoveru:

Anna Maria Hauk M.A.

e-mail: hauk@fiph.de