12.12.2017

Konkurs za radnu praksu u okviru programa mobilnosti za studente sa invaliditetom - Trans2Work projekat

U okviru Erasmus+ projekta pod nazivom "Prelaz studenata sa invaliditetom od visokog obrazovanja do zapošljavanja u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori - Trans2Work", Univerzitet Crne Gore organizuje radnu praksu u okviru programa mobilnosti pod nazivom "Special Mobility Strand" za studente sa invaliditetom u formi međunarodne mobilnosti u zemljama regiona, tačnije u Srbiji i Bosni i Hercegovini. Cilj ove prakse se ogleda u tome da se studenti sa invaliditetom motivišu i uključe u radno okruženje, što će im poslužiti kao osnov za lakše zaposlenje nakon završetka studija.

Studenti Univerziteta Crne Gore su u mogućnosti da se prijave na konkurs do 18. decembra 2017. godine na način što će ispuniti prijavni formular (koji se nalazi u prilogu) i dostaviti potvrdu o studiranju/završetku studija Centru za međunarodnu saradnju, zgrada Rektorata, Cetinjska br. 2, 81000 Podgorica lično ili elektronskim putem na adresu fzp.trans2work@gmail.com ili poštanskim putem (na koverti naznačiti Trans2Work - Radna praksa).

ImagePraksa se obavlja u trajanju od dva mjeseca u kontinuitetu u studijskoj 2017/18. godini i to kod odgovarajućih poslodavaca u: Kragujevcu i Novom Sadu (Srbija) i Sarajevu i Banjaluci (Bosna i Hercegovina). Radna praksa studenata u okviru programa mobilnosti "Special Mobility Strand" je organizovana u saradnji sa Univerzitetom u Kragujevcu, Univerzitetom u Novom Sadu, Univerzitetom u Istočnom Sarajevu i Univerzitetom u Banja Luci. Kandidatima koji budu učestvovali u radnoj praksi, biće obezbijeđena stipendija za troškove putovanja i boravka i obavljanja radne prakse kod odgovarajućeg poslodavca u jednoj od partnerskih zemalja. Važno je napomenuti da se na konkurs, pored studenata, mogu prijaviti i kandidati koji su završili studije 2013/14. godine i kasnije na Univerzitetu Crne Gore.

Za detalje se kandidati mogu obratiti putem elektronske pošte na email: fzp.trans2work@gmail.com

Kontakt osoba: MSc Maja Škurić, mentor za osobe sa invaliditetom; email: majask@t-com.me

Detaljnije informacije o projektu:

Fotografija za ilustraciju teksta preuzeta je sa sajta: http://redpanicbutton.com

Prijavni formular za studenta.doc

Detaljno o Konkursu_corr.docx

14.06.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Konkurs za nagrade u okviru programa L'Oreai-UNESCO za žene u nauci

12.06.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Na Univerzitetu Crne Gore nabavljena oprema za studente s oštećenjem vida i sluha

09.06.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Sastanak Trans2Work tima i početak radne prakse studenata kod poslodavca u Novom Sadu