12.12.2017

Konkurs za radnu praksu u okviru programa mobilnosti za studente sa invaliditetom - Trans2Work projekat

U okviru Erasmus+ projekta pod nazivom "Prelaz studenata sa invaliditetom od visokog obrazovanja do zapošljavanja u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori - Trans2Work", Univerzitet Crne Gore organizuje radnu praksu u okviru programa mobilnosti pod nazivom "Special Mobility Strand" za studente sa invaliditetom u formi međunarodne mobilnosti u zemljama regiona, tačnije u Srbiji i Bosni i Hercegovini. Cilj ove prakse se ogleda u tome da se studenti sa invaliditetom motivišu i uključe u radno okruženje, što će im poslužiti kao osnov za lakše zaposlenje nakon završetka studija.

Studenti Univerziteta Crne Gore su u mogućnosti da se prijave na konkurs do 18. decembra 2017. godine na način što će ispuniti prijavni formular (koji se nalazi u prilogu) i dostaviti potvrdu o studiranju/završetku studija Centru za međunarodnu saradnju, zgrada Rektorata, Cetinjska br. 2, 81000 Podgorica lično ili elektronskim putem na adresu fzp.trans2work@gmail.com ili poštanskim putem (na koverti naznačiti Trans2Work - Radna praksa).

ImagePraksa se obavlja u trajanju od dva mjeseca u kontinuitetu u studijskoj 2017/18. godini i to kod odgovarajućih poslodavaca u: Kragujevcu i Novom Sadu (Srbija) i Sarajevu i Banjaluci (Bosna i Hercegovina). Radna praksa studenata u okviru programa mobilnosti "Special Mobility Strand" je organizovana u saradnji sa Univerzitetom u Kragujevcu, Univerzitetom u Novom Sadu, Univerzitetom u Istočnom Sarajevu i Univerzitetom u Banja Luci. Kandidatima koji budu učestvovali u radnoj praksi, biće obezbijeđena stipendija za troškove putovanja i boravka i obavljanja radne prakse kod odgovarajućeg poslodavca u jednoj od partnerskih zemalja. Važno je napomenuti da se na konkurs, pored studenata, mogu prijaviti i kandidati koji su završili studije 2013/14. godine i kasnije na Univerzitetu Crne Gore.

Za detalje se kandidati mogu obratiti putem elektronske pošte na email: fzp.trans2work@gmail.com

Kontakt osoba: MSc Maja Škurić, mentor za osobe sa invaliditetom; email: majask@t-com.me

Detaljnije informacije o projektu:

Fotografija za ilustraciju teksta preuzeta je sa sajta: http://redpanicbutton.com

Prijavni formular za studenta.doc

Detaljno o Konkursu_corr.docx

16.01.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Održan "Pre-departure day" za studente UCG koji odlaze na razmjenu

15.01.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Rok za prijavu za stipendije Vlade Mađarske 16. februar

10.01.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Mobilnost  sastavni dio profesionalnog razvoja svakog umjetnika