Univerzitet Crne Gore domaćin 20 evropskih i regionalnih univerziteta

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

U okiru projekta Green-Tech-WB, Erasmus Mundus Univerzitet Crne Gore i Univerzitet Donja Gorica biće domaćini kolegama sa dvadeset evropskih i regionalnih univerziteta. Sastanci će se održati 7. i 8. maja u prostorijama UCG-a i UDG-a, za 40 polaznika i predstavnika univerziteta.

Green Tech Western Balkans je dio Erasmus Mundus akcije u koju su uključene zemlje Zapadnog Balkana:Albanija, Bosna i Hercegovina, Kosovo, Crna Gora i Srbija. Ova akcija je omogućila 153 stipendije (28 za evropske, 125 za studente sa Zapadnog Balkana) u okviru saradnje u visokom obrazovanju, istraživanja i inovacija vezanih za područje ekoloških tehnologija. Green-Tech-WB je program koji omogućava studentima da znanje i istraživanja sa evropskih visokoškolskih ustanova prenesu i iskoriste na području Zapadnog Balkana kako bi doprinijeli boljem upravljanju i socijalnoj koheziji regiona, kao i njegovom aktivnijem uključivanju u tokove globalne ekonomije.

Koordinator projekta je Universidade de Vigo univerzitet iz Španije, a ostali evropski partneri su univerziteti: University of Porto, Portugal; Paderborn University, Njemačka; University of Ljubljana, Slovenija; University of Economics in Katowice, Poljska; University of Split, Hrvatska; University of Chemical Technology and Metallurgy, Bugarska; University of León, Španija.

Uz punu podršku Erasmus kancelarije u Crnoj Gori, UCG i UDG su dobili priliku da preko 30 saradnika i profesora učestvuje u međunarodnoj razmjeni i boravi na evropskim Univerzitetima. Pored ovoga, kao rezultat Green-Tech-WB, Erasmus Mundus projekta uspostavljena je bilateralna saradnja između crnogorskih univerziteta i evropskih partnerskih institucija.

Od 2008. Godine Univerzitet Crne Gore učestvovao je u 16 Erasmus Mundus partnerstava u okviru kojih je blizu 300 studenata, nastavnog i ne-nastavnog osoblja UCG boravilo na razmjeni na partnerskim univerzitetima.

18.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Aplikacije za AmCham stipendije otvorene

18.05.2018 Centar za međunarodnu saradnju

Stipendije za postdiplomske studije na Univerzitetu Malte