Studentkinja Univerziteta Ca' Foscari: Profesori Filološkog fakulteta UCG voljni da dijele ideje, znanja i savjete

Nneoma Joshua, studentkinja Univerziteta Ca' Foscari u Veneciji, za program mobilnosti odabrala je Filološki fakultet Univerziteta Crne Gore i trenutno je na drugoj godini magistarskih studija na studijskom programu Engleski jezik.

„Odlučila sam da učestvujem u Erasmus + projektu, jer sam oduvijek željela da posjetim Crnu Goru i vidim zemlju u potpunosti drugačiju od vlastite“, rekla je ona.

Nneoma kaže da od svog dolaska, pa sve do danas, osjeća da je dobrodošla u ovoj zemlji i da na neki način tu i pripada, zahvaljujući srdačnosti i gostoprimstvu ljudi.

„Crna Gora je jako lijepa zemlja, a ljudi koji žive u njoj doprinose toj ljepoti. Pošto izgledam drugačije od većine ljudi ovdje, uočila sam da su ljudi radoznali da saznaju odakle dolazim i uvijek su voljni da mi pokažu i upute me na sve što mi je nepoznanica“, kazala je Nneoma.

Nakon završetka jednog semestra, studentkinja je odlučila da produži svoj ostanak na Filološkom fakultetu, te će još jedan semestar provesti u Crnoj Gori, što je posebno raduje.

„Smatram da na Univerzitetu Crne Gore imam više autonomije što se tiče profesije kojom želim da se bavim. Profesori Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore su od velike pomoći i voljni su da dijele ideje, znanja, ali i savjete“, rekla je Nneoma.

Ona kaže da slobodno vrijeme provodi istražujući zemlju koja je puna novih izazova i avantura.

"Ovdje sam tek nekoliko mjeseci i ostalo je još mnogo toga da vidim, a to ću učiniti u drugom semestru studija", dodala je studentkinja.

Svim studentima poručuje da se prijave za program mobilnosti i osjete čar nove kulture, iskustava, jezika i života u cjelini.

"Vrijeme provedeno u Crnoj Gori će ostati u mom srcu, a nova perspektiva svijeta, naroda i društva uvijek će me pratiti, gdje god bila", završava Nneoma.