Poziv za online predavanje „Demystifying China"

Poziv za online predavanje <span class="CyrLatIgnore">„Demystifying China"</span>

Tokom predavanja govoriće se o percepcijama stranaca o kineskoj kulturi i društvi, kroz davanje objašnjenja o stilovima života, načinu razmišljanja, hrani i svakodnevnom životu Kineza. Kina ima milijardu i 370 hiljada stanovnika, što je čini najmnogoljudnijom zemljom na svijetu. Ali kao i svaka zemlja, puna je običaja i rituala koji variraju od regije do regije što ćemo u predavanju imati prilike da otkrijemo.

Predavač: Li Hongliang, vanredni profesor Univerziteta elektronskih nauka i tehnologije Kine i nastavnik kineskog jezika na Institutu Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, specijalizovan za međunarodnu nastavu kineskog jezika i interkulturalnu komunikaciju.

Predavanje će biti na engleskom jeziku.

Vrijeme održavanja predavanja: 04.04.2024. godine sa početkom u 17:30h

Predavanje će biti online putem zoom aplikacije. Link za pristup predavanju će biti objavljen na dan predavanja.