Univerzitet Crne Gore na Internacionalnom sajmu knjiga u Podgorici

Univerzitet Crne Gore učestvuje na VIII Internacionalnom sajmu knjiga u Podgorici, koji se od 18. do 22. oktobra održava u Bemax areni, u organizaciji Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada.

Na Sajmu će se predstaviti izdavačka produkcija Univerziteta Crne Gore, u organizaciji Centralne univerzitetske biblioteke, a posjetiocima će biti ponuđen bogat opus naslova stručne i naučne literature, prije svega udžbenika iz raznih oblasti nauke i umjetnosti. U okviru štanda UCG biće izložena posebna izdanja Istorijskog instituta i Mašinskog fakulteta.

U toku petodnevodnevnog trajanja, na Sajmu će se predstaviti više od pedeset izdavača iz Crne Gore i zemalja regiona.

Osnovni cilj Sajma je unapređivanje i obogaćivanje kulturnog života Podgorice i stvaranje kvalitetne osnove za rad crnogorskih izdavača i autora, prezentacija regionalnih i evropskih pisaca i izdavača, te afirmacija stvaralaca mlađe generacije.

Radno vrijeme Sajma je od 11 do 22 časa, a ulaz je slobodan.