Ključne riječi - prof. dr Konstantin Kostja Novoselov, dobitnik Nobelove nagrade za fiziku

Gost XXII podkasta „Ključne riječi“ je prof. dr Konstantin Novoselov, dobitnik Nobelove nagrade za fiziku za rad na dvodimenzionalnom materijalu grafenu sa Andreom Geimom 2010. godine.

U podkastu Centralne univerzitetske biblioteke profesor Novoselov je govorio o razlici između pitanja "kako" i "zašto" u nauci, o vezi između nauke i umjetnosti, glavnim kočničarima nauke i znanja u 21. vijeku, analognim i digitalnim bibliotekama...

Urednik i voditelj je viši bibliotekar Ognjen Savić.

Podkast se realizuje u saradnji sa Fakultetom dramskih umjetnosti; montažu potpisuje Blažo Tatar, produkciju prof. dr Edin Jašarović, a prevod saradnik u nastavi na Filološkom fakultetu mr Balša Ivanović

Razgovor sa prof. dr Novoselovim možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: