UNIVERZITET ZARLAND, ROK: 15.novembar 2023.

logoSaarland University (uni-saarland) | ProZ.com

Konkurs za Univerzitet Zarland, Njemačka

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za mobilnost osoblja u ljetnjem semestru akademske 2023/24.

• Ko se može prijaviti: nastavno  osoblje Medicinskog, Pravnog i Filološkog fakulteta UCG
  • Oblast držanja nastave/stručnog usavršavanja: Medicina, pravo, jezici
  • Trajanje mobilnosti: 7 dana (5 radnih dana + 2 dana za put)
  • Broj dostupnih mobilnosti: 5 teaching mjesta (STA)
  • Finansiranje mobilnosti: mobilnost uključuje stipendiju koju isplaćuje partnerski univerzitet
  • Rok za prijavu:15.novembar 2023.

NAČIN PRIJAVE:

POTREBNA DOKUMENTACIJA

1. Plan rada (Mobility Agreement) sa jasno razrađenim planom aktivnosti, potpisanim od strane kandidata i dekana, uz predloženi termin boravka - mora da obuhvata SAMO period mobilnosti ISKLJUČUJUĆI dane putovanja  (obrasci dostupni u prilogu)

2. CV (u Europass formatu) sa listom publikacija

3. Motivaciono pismo u kome je potrebno navesti i:

• Da li je kandidat prethodno koristio Erasmus+ mobilnost
  • Korist za budući rad u ustanovi
  • Način i oblik diseminacije iskustva po povratku na matičnu ustanovu
  • Za mobilnost koja podrazumijeva držanje nastave obavezno je poznavanje engleskog jezika na najmanje B2 nivou ili poznavanje jezika države u koju kandidat odlazi na najmanje B2 nivou.

4. Pozivno pismo (ovo pismo nije obavezno, ali pozitivno doprinosi oceni prijave) Kandidati moraju da kontaktiraju univerzitet za koji žele da se prijave.

5. Izvještaj o prethodnoj mobilnosti (500 karaktera uz priloženu fotografiju) (ukoliko je kandidat koristio mobilnost)

VAŽNE NAPOMENE

• Nastavno ili naučno i nenastavno osoblje se može prijaviti ukoliko je u radnom odnosu sa punim radnim vremenom na Univerzitetu Crne Gore u trenutku prijave i u tokom mobilnosti.
  • Matični fakultet dostavlja Kancelariji za međunaordnu saranju i mobilnost prijave kandidata.
  • Trajanje mobilnosti koje je navedeno u konkursu se ne može skratiti - kasni dolasci i rani odlasci se ne tolerišu.
  • Kandidati su u obavezi da obavijeste Kancelariju za međunarodnu saradnju i mobilnost ukoliko odustanu od mobilnosti.
  • Kandidati su u obavezi da, u svrhu promovisanja Erasmus+ programa, podnesu izvještaj o realizovanoj mobilnosti (500 karaktra uz fotografiju) Kancelariji za međunarodnu saradnju i mobilnost,  u roku od 10 dana nakon povratka sa mobilnosti.

KORISNE INFORMACIJE