Kurs crnogorskog jezika u zimskom semestru 2023/2024.

Kancelarija za međunarodnu saradnju i mobilnost i ove godine organizuje kurs crnogorskog jezika za dolazne studente koji borave na Univerzitetu Crne Gore u sklopu programa razmjene. Pored Erasmus+ studenata iz Poljske, Francuske i Italije, kurs pohađaju i inostrani studenti CEEPUS programa, kao i studentkinje koja borave na Univerzitetu Crne Gore posredstvom austrijske Agencije za obrazovanje i internacionalizaciju i asocijacije UniAdrion.

Pored studenata, kurs će pohađati i stipendisti Fulbright programa i strani lektori za francuski i njemački jezik, koji su angažovani u nastavi stranih jezika na Filološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore, kao i predstavnici Balkanskog instituta za istraživanje inovacije.

Kurs se održava dva puta nedjeljno u prostorijama Rektorata Univerziteta.

Nastavu drži docent na Filološkom fakultetu, dr Petar Božović.