Održan inicijalni sastanak partnerskih organizacija Evropskog univerziteta Ulysseus

Održan inicijalni sastanak partnerskih organizacija Evropskog univerziteta <span class="CyrLatIgnore">Ulysseus</span>

Univerzitet Crne Gore je bio domaćin inicijalnog sastanka prestižnog Evropskog univerziteta Ulysseus, koji je okupio rektore i visoke predstavnike osam partnerskih institucija – Univerziteta u Sevilji, Univerziteta Azurna obala u Nici, Univerziteta u Đenovi, Tehničkog univerziteta u Košicama, Univerziteta Haga-Helia u Helsinkiju, MCI Insbruk, Univerziteta u Munsteru i Univerziteta u Crnoj Gori.

Ovaj značajan događaj je održan 13. i 14. decembra 2023. godine i označio je početak druge faze razvoja Ulysseus mreže, ambicioznog projekta koji će oblikovati budućnost visokog obrazovanja u Evropi tokom naredne četiri godine, a istom su prisustvovali direktor, prof. dr Srđan Redžepagić i ko-direktor Balkanskog instituta za nauku i inovacije, prof. dr Stevo Popović.