HERE seminar o priznavanju prethodnog učenja

Tim eksperata za reformu visokog obrazovanja u Crnoj Gori (HERE) organizovaće u okviru Erasmus+ programa – Podrška politikama visokog obrazovanja, seminar o priznavanju prethodnog učenja. Predavač na seminaru biće prof. Hanne Smidt iz Evropske asocijacije univerziteta.

Seminar će biti koncipiran kao kombinacija predavanja i radionica. Učesnici će biti u prilici da čuju o aspektima priznavanja neformalnog i informalnog obrazovanja, evropskoj praksi i legislativi kada je ova oblast u pitanju. Učesnici će takođe biti u prilici da čuju o benefitima, procedurama i mogućnostima priznavanja prethodnog učenja u crnogorskom kontekstu, kao i dobre prakse iz EU.

Seminar će biti organizovan 29. i 30. novembra u Rektoratu Univerziteta Crne Gore, sa početkom u 9.00. Agenda je u prilogu. Molimo zainteresovane da potvrde učešće na e-mail adresu: neo@ac.me .