Medicinski fakultet

Institucija Visoka zdravstvena škola strukovnih studija u Beogradu

Stečena kvalifikacija: Specijalista strukovna medicinska sestra –

oblast Klinička njega

jezici: solidno znanje engleskog, ruskog i italijanskog jezika

RADNO ISKUSTVO

2008g. – do danas Glavna sestra Klinike za infektivne bolesti KCCG

2003g. -2008g. Glavna sestra Kardiohirurgije KCCG

1991g. -2003g. Operaciona sala Urgentnog centra

Naučni radovi:

1. Damir Peličić, Marina Ratković, Aleksandra Ražnatović, Dragica Terzić, Jadranka Vuković, Ljiljana Pajović: Prevencija hepatitisa B kod bolesnika na hroničnom programu hemodijalize, Sestrinska reč, br. 61/62, (2012) 9-12.
  2. Damir Peličić, Radmila Bracanović, Ivana Drašković, Jadranka Vuković: Hemodijaliza i moguće komplikacije na hemodijalizi, Sestrinska reč, br. 63/64, (2013) 18-20.
  3. Jadranka Vuković, Dragana Ivanović, Damir Peličić: Značaj zdravstveno vaspitnog rada i njege kod oboljelih od hroničnog hepatitisa C. Medicinski zapisi, Volumen 64, br. 1 (2015) 325.
  4. Saradnik na udžbeniku za studente Visoke medicinske škole u Beranama „Infektivne bolesti sa njegom“, autor Prof.dr Bogdanka Andrić i saradnici