Istorijski institut

Biografija - Gluščević Vukajlo

Dr Vukajlo Gluščević rođen je 1952. godine u Đurđevića Tari. Diplomirao je na FPN (sociologija)u Sarajevu 1977. godine. Magistrirao na Pravnom fakultetu u Beogradu 2000.godine i dobio zvanje Magistar pravnih nauka. Doktorirao je na Filozofskom fakultetu u Nikšiću 2005. i dobio zvanje Doktor socioloških nauka.

Radi u Istorijskom institutu od 1980. godine. Bavi se proučavanjem socijalne istorije,socijalne demografije kao i zavičajne istorije.

Objavio je knjige:

Vukajlo Gluščević, Migracije stanovništva Crne Gore u XIX vijeku. Podgorica, 2000 Gl. (magistarski rad)

Vukajlo Gluščević, Sociološko-demografska analiza kretanja stanovništva u podgoričkoj opštini 1945-991. Podgorica, 2008.(doktorska disertacija).

Vukajlo Gluščević, Most na Tari, Podgorica, 2008. (Treće prošireno izdanje)

Vukajlo Gluščević, The Bridge over the River Tara, Podgorica, 2008.

Vukajlo Gluščević, Riječi kraja nema, Podgorica 2007.

Vukajlo Gluščević, Tara i Tarani, Podgorica 2014.

Vukajlo Gluščević, Herojizam u ratu i entuzijazam u slobodi, Podgorica 2016.

Objavio je više članaka u raznim časopisima i novinama (Istorijski zapisi, Praksa, Mostovi,Ovdje, Prosvjetni rad, Polis, Republika i Pobjeda.)

Radi na projektu Migracije stanovništva Crne Gore u XX vijeku i na projektu Građanski brak u Crnoj Gori (1946-2011.)